PEM Müşterileri

 • Kurucu Şirketimiz Kuruldu | 2012

  "Kaynaklarımızın verimli kullanılması, sürdürülebilir bir dünya için gerekli bilgi alanlarını öğretmek ve uygulamak amacıyla, Cenk Üstünsöz öncülüğünde profesyoneller ve akademisyenlerle birlikte Kurucu Şirketimiz PEM kuruldu."

 • PMI'dan R.E.P. Ünvanını Aldık | 2013

  "Dünyada Proje Yönetimi disiplinini ortaya çıkaran ve bu alandaki en güçlü otorite olan PMI'ın Premium Servis Sağlayıcısı ünvanını aldık."

 • IIBA'den E.E.P Ünvanı Aldık | 2014

  "İş hayatının gelişen ve değişen ihtiyaçları doğrultusunda yeni hizmet alanlarında kendimizi geliştirerek, İş Analizi ve Kapsam Gereksinim Yönetimi alanında en önemli otorite olan IIBA'in global akreditasyonunu TheBAsolutions markamız ile alarak EEP (Endorsed Education Provider) ünvanlı bir şirket olduk."

 • ALL4AGILE Kuruldu | 2016

  "Dünya çevikleşiyor. ALL4AGILE Markamız ile çevik olmayı değişime uyum sağlamayı ve müşterinin beklentilerine uygun ürün ve hizmet üretmeyi öğretip, uygulamaya yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladık."

 • Pem360

  PEM360'a Geçiyoruz | 2017

  "Projelerin başarılı olabilmesi için gerekli Proje Yönetimi, Agile Pratikler, Analiz, Test, Kullanıcı Deneyimi alanlarını ve bu alanlarda ihtiyaç olan profesyonel insan kaynağını PEM360 çatısı altında sunuyoruz."

PEM 360 Hakkında

Benzersiz bir iş modeli PEM 360

5 Yıl içerisinde 550 den fazla kurum ve binlerce profesyonelin referansını almış güçlü bir organizasyon olarak, iş hayatının ihtiyaçlarını doğru analiz eden ve hizmet verdiği alanlarda bu ihtiyaçlara optimum çözümler sunan PEM - Proje Eğitim Merkezi, Ocak 2017’den itibaren PEM 360 Markasıyla yoluna devam ediyor.

Değişikliğin ana nedeni, yıllar içerisinde PEM’in kazandığı tecrübe ve paydaşlarıyla birlikte elde ettiği birikimin, sadece eğitim ile tanımlanamayacak şekilde büyümesi.

Fikirden projeye, projenin başlangıcından, ürün ve hizmetin müşteriye teslimine kadar geçen süreçte, proje yönetimi, agile metodlar, iş analizi,  test ve kullanıcı deneyimi kavramlarını iyi bilen, bu kavramları gerçek hayata uyarlayabilen, uluslararası sertifikalı çapraz fonksiyonlu ekiplerle birlikte çalışmak artık bir gereklilik..

PEM 360;

PMI® ve IIBA® gibi uluslararası organizasyonlarca akredite edilmiş bireysel ve kurumsal eğitim hizmetleriyle tüm bu alanlarda hizmet veren sertifikalı profesyoneller yetiştirmeye devam edecek,
Dış kaynak ve yerleştirme hizmeti ile yetiştirdiğimiz nitelikli ve global standartlara hakim çapraz fonksiyonlu insan kaynağını proje bazlı ya da tam zamanlı olarak kurumunuzun bünyesinde istihdam edebilmeniz için, gerekli ihtiyaç analizi, seçme ve yerleştirme süreçlerinde sizlerin çözüm ortağı olacak,
İş süreçlerinizde daha verimli çalışmanız ve projelerinizdeki başarınızı en üst düzeye çıkarmak ve tedarikçilerinizle proje süreçlerinizi yönetecek danışmanlık hizmetlerini sunacak,
İhtiyacınız olan yazılım ürünlerinin geliştirilmesi süreçlerinde en kaliteli hizmeti size sunacak bir yapıdır.

PEM 360 ile;

Çapraz fonksiyonlu yazılım ekipleri ile kusursuza yakın ürünler geliştiren başarılı proje ekipleri, başarılı projeler sayesinde verimli ve kazançlı işler ve memnun müşteriler..

Misyon, Vizyon ve Değerlerimiz

Misyonumuz :

Tüm paydaşlarınızın sürece dahil olduğu ve tüm beklentilerin optimum düzeyde karşılandığı ortak paydayı birlikte yaratarak, müşteri ihtiyaçlarını mükemmele yakın şekilde karşılamamızı sağlayacak iş yapma kültürünü öğretmek, organizasyonunuza yerleştirmek ve verimli çalışmanızı sağlamak var oluş nedenimizdir.

Vizyonumuz :

Agile, PMI, ISTQB Test, UX ve IIBA İş Analizi eğitim, koçluk, dönüşüm ve danışmanlık hizmetlerinde ilk tercih edilen marka olmak.

Organizasyonların sürdürülebilirliği için hızlı olmanın ötesine geçen iş kültürünü çarpraz fonksiyonlu insan kaynağı ile yaygınlaştırmak.

Kendisini ve paydaşlarını sürekli geliştiren bir organizasyon olmak.
 
Değerlerimiz :

Öncü ve Yönlendirici :
PEM 360 faaliyet alanında öncü ve yönlendirici olmayı hedefler ve bu doğrultuda uzmanlık geliştirir.

Yenilikçi :
PEM 360 yeni bilgilere açıktır; en iyi çözümlerle hareket etmek için keşfederek ve farklı yaklaşımları deneyerek mevcut bilginin sürekli iyileştirilmesini hedefler.

Sürekli Gelişen :
PEM 360’da faaliyet ve süreçler etkin yöntemlerle analiz edilip değerlendirilerek gerekli iyileştirmeler yapılır.

Takım Çalışması Odaklı :
PEM 360’ın hizmet ve süreçlerinde çalışan katılımı ve takım ruhu vurgulanır; çalışanlar arası birbirine destek ve güvenin artırılması ve tek ekip olarak yüksek performansa dayalı hareket edildiği inancı hakimdir.

Farklılık Yaratan :
PEM 360 mevcut başarısının yanı sıra, farklılaşarak yeni değerler üretir.

Erişilebilir Hizmetler :
PEM 360 ihtiyaçları karşılama yönünde kolaylıkla ulaşılabilir hizmetler sunar.

Sounç Odaklılık :
PEM 360 elde edilecek başarıya yönelik olarak kaynaklarını ve faaliyetlerini planlar ve o doğrultuda hareket eder.

ABDİ İBRAHİM İLAÇ A.Ş.

ACIBADEM PROJE YÖNETİMİ

ACTELİON İLAÇ SAN LTD ŞTİ

AÇI EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETLERİ A.Ş.

ADALET BAKANLIĞI

ADECCO HİZMET VE DANIŞMANLIK A.Ş.

ADIDAS GROUP AG.

AEGON EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş

AEROTİM MÜHENDİSLİK

AF-MERCADOS

AGİLİS TEKNOLOJİ

AGT AĞAÇ SAN.VE TİC.A.Ş.

AHİLER KALKINMA AJANSI

AIR LIQUIDE GAZ

AK SİGORTA A.Ş.

Namık K. P.

Scrum yönteminin ruhunun iyi anlaşılmasının gerekli olduğunu, ScrumBut durumlarında beklenen etkinin görülemeyeceğini öğrendim.

Nuray H.

Projelerin başarılı olmasının arkasındaki en büyük destekçinin iyi yapılan bir iş analizi olduğu görüşündeyim. Eğitimde CBAP/CCBA ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Eğitimin sonrasında CBAP sertifikası almak konusunda artık daha istekliyim. Eğitimin istekli kişilere verilmesi,hem kaynakların doğru kullanımı hem de katılımcıların motivasyonunun olumsuz etkilenmemesi bakımından önemli. Memnun kaldım. Şu an tavsiye edebileceğim kurum personeli ve üst yönetimi olabilir.

Kubilay U.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı eğitimine aslında önyargı ile katıldık ama mutlu bir şekilde ayrıldık. Bilgiler kafamızda canlandırıldı ve sonradan toparlanarak hiç unutulmayacak kadar özümsenmesi sağlandı.

Ceren S.

Şu anda planlama, tedarik süreci ve müşteri ilişkilerini yürütüyorum. Eğitim, bu süreçlerin nasıl olması gerektiğine dair bilgiler işimi çok kolaylaştırdı. Kariyerimi bu yönde geliştirmek isteyen potansiyel bir proje yöneticisi olarak yönetim süreçlerini sistematik bir şekilde nasıl yürütebileceğimi gördüm.

Derya Ö.

Eğitimler, bu eğitim gibi işin özüne inmiş eğitmenler tarafından içsel olarak en üst düzeyde anlatılmalı, gerisini herkes kitapları okuyarak mekanik olarak zaten öğrenir. Tebrik ediyorum. Son derece neşeli bir şekilde çok derin konulara girdik.

Uğur Ç.

İş Süreçleri Yönetimi ve Proje Yönetimi konusunda danışmanlık yaptığım ve aynı zamanda PMP olduğum için her iki rolün anlamı benim için netlik kazandı. Eğitmenimizin de eğitim sırasında İş Analizi ve Proje Yönetimini karşılaştırması ve örnekler vermesi çok faydalı oldu.

Tuğba A.

MS Projectle planlama ve düzenin uygulandığı takdirde ne kadar çok verim elde edileceğini gördüm.Olması gerekenlerin şartların ve düzenin olmazsa olmaz olduğunu düşünüyordum.Patronlarımında bunları dinlemelerine sevindim. ders sayısı keşke 1 gün değil,2 ya da 3 gün olsa idi.Memnun kaldım.İhtiyacı olan tanıdıklarım olduğunda yönlendireceğim.

Gökçe Ü.

Bir eğitimci olarak, kurumumun uluslararasılaşma ve gelişimini destekleyici; gerçek anlamda profesyonel projelere imza atabilmek adına A'dan Z'ye herşeyi -kısa sürede de olsa- öğrenmeye çalıştım. Şimdi uygulayarak etkinleştirmek gerek öğrendiklerimizi.

Didem A.

Mutlu haberlerimi sizlerle de paylaşmak isterim.Cumartesi günü PMP sınavına girdim ve geçtim.Eğitim bilgileri hafızamda sıcakken hemen girmek istemiştim.Eğitim süreciyle birlikte toplam 3 hafta çalışmış oldum.Yöntem olarak akşamları konsantre bir şekilde ortalama 2 saatimi ayırdım, gündüzleri de işte etrafımı ve kendi yaptıklarımı derslerde öğrendiklerimiz çerçevesinde değerlendirerek konuları içselleştirmeye çalıştım. Özelikle son 1 haftamı tamamen soru çözümüne ayırdım, yanlış yaptıkça ve sorudaki bilgiyi hatırlayamadığımı fark ettikçe kitaba başvurdum.

Bahri N.

Benim açımdan hazırlık süresinin kısa olmasında CAPM tecrübem de etkili olmuştur elbet ama eğitimdeki anlatımlarınızın ve materyallerinizin PMBOK'ı okuyarak net anlayamadığım kilit noktaları kavramada büyük katkısı oldu.Eğitimde aşılanan bakış açısıyla soruları cevapladığımda sınavın aslında kolay olduğunu gördüm.Özellikle 2000 soruluk soru bankanızdaki soru tipleri sınav sorularına epey yakındı ve sınavı yaparken hep çözdüğüm soruları hatırladım.

İş Birimleri ve Product Owner'lar için Kullanıcı Kabul Test Teknikleri webinarı

Bu webinarımızda hem Agile hem de geleneksel yazılım geliştirme yöntemlerinde yer alan kullanıcı kabul testi sürecinde ürün sahipleri, iş birimleri ve analistlerin faydalanabileceği aşağıdaki test tekniklerinin üzerinden örneklerle birlikte geçilecektir.


 • User Story Testing
 • Use Case Testing
 • Checklist Based Testing
 • Exploratory Testing
 • Experienced Based Testing
 • User Journey Testing
 • Risk Based Testing

Kayıt Ol

Agile Bir Yaz Aşkı mı? Yoksa Yeni Hayat Arkadaşınız mı? Webinarı

Bu webinarımızda çevik metotların kullanımı, etkinliği, faydaları ve çevik yaklaşımlarla ürünlerimizi, projelerimizi etkin yönetebileceğimiz katılımcılara sunulacaktır. Çevik metotlar sadece bugünün geçici bir modası mı? yoksa kurumumuzun ana çalışma prensibi yaparsak sürekli olarak fayda sağlayabilir mi? konusu irdelenecektir.


Kimler katılmalı: Çevik metotların faydalarını, çevik dönüşümü ve kurumumuzun ileriye yönelik çağa ayak uydurmak, daha etkin yönetmek için çevik metotlar ile devam edebilir miyiz sorusunu merak eden herkes katılabilir.


Etiketler: Agile, Agile Dönüşüm, Agile Dünya, Agile Proje, Çevik Projeler, Değişen Roller, Proje, Proje Yönetimi


Kayıt Ol

NE KADAR ŞEFFAF, NE KADAR YARATICI, NE KADAR ÇEVİK VE DEĞİŞİME UYGUNSUNUZ?

İletişim çağındayız ve bilgiye çok hızlı erişebiliyoruz! İhtiyaçlarımızı karşılamak için erişmemiz gereken kaynakları elde etme imkanımız geçmişe göre çok daha fazla. Bu gerçekler kullanıcı deneyimini olgunlaştırırken beklenti seviyelerini de en üst düzeye çıkarıyor.


Böylesine bir rekabet ortamında müşteri/kullanıcıların değişen/gelişen beklentilerini hızlı ve kaliteli bir şekilde üretime yansıtmak, değişime hazır olmak, adaptasyon, açık iletişim ve işbirliği gibi Agile (Çevik) yaklaşımlar günümüzün ve geleceğimizin en ilgi çekici kavramları oluyor.


Peki bu değişime hazır mıyız? Siz de araştırmamıza katılın bu soruların cevabını hep birlikte bulalım.


Çeviklik Araştırması 2017 için tıklayınız

ISTQB Temel Seviye Test Uzmanı Eğitimi

Uluslararası test mühendisliği alanındaki en önemli sertifikasyon programı olan International Software Testing Qualifications Board (ISTQB)’un Foundation Level (FL) sertifikasyon sınavına hazırlanın.

Detay

IIBA CBAP/CCBA Uluslararası İş Analistliği Sertifikasyon Programı

İş analizi alanında çalışan tüm profesyonellerin alması gereken temel iş analizi eğitimi olan bu eğitimle katılımcılar uluslararası en iyi iş analizi uygulamalarını öğrenirken, gerçek vakalar ile de pratik yaparak süreci ve teknikleri tam olarak benimsemektedirler. Eğitim süresince çözülecek örnek 50 sorunun yanında katılımcılara ayrıca 450 adet CBAP sorusu, tüm eğitimi kapsayan eğitim notları ve uluslararası çeşitli iş analizi yayınları verilmektedir. Ayrıca eğitim sonunda BlendedLearning kapsamında 3 kere tekrar izleme ve her bilgi alanında online ön ve son testler ile ölçme ve değerlendirme ile eşsiz bir öğrenme deneyimi sunan E-Öğrenme paketi hediye.

Detay

Agile ve Scrum Temelleri Eğitimi

Agile (çevik) felsefesini ve dünyada en çok kullanılan çerçeve olan Scrum'ı uygulamalı öğrenmek, global sertifikalı Agile & Scrum Profesyoneli olmak isteyenler için hazırlanmış bu program sayesinde; katılımcılarımız 3 gün sınıf eğitimi ile PSM, PSPO ve PMI-ACP sertifikaları için gerekli bilgi ve becerileri kazanmış olurlar.

Detay

PMI Proje Yönetimi ve PMP Sertifikası Eğitimi

Gerçek bir Proje Yönetim Profesyoneli olmak, uluslararası geçerli PMP sertifikasına sahip olmak ve global kariyer imkanlarından yararlanmak için PEM360'ın benzersiz eğitimine katılabilirsiniz. Türkiye'de sadece PEM360'da sunulan Blended Öğrenme ile, sınıfta aldığınız eğitimi mobil ya da masaüstü olarak, 3 kere takrar ediyor ve tüm eğitim boyunca 2000 e yakın gerçek PMP sorusu çözerek, sertifika sınavında başarınızı garantiliyorsunuz.

Detay

DevOps Hakkında Merak Ettikleriniz Webinarı

Bu webinarımızda DevOps tanımı, ilgili temel kavramlar, faydaları ve kullanımı katılımcıları aktarılacaktır.


Ek olarak en çok kullanılan DevOps araçları hakkında temel bilgiler yine katılımcılara sunulacaktır.


Kimler katılmalı: BT geliştirme, BT operasyon veya BT hizmet yönetimi ile ilgili kişiler, BT rolleri gibi, DevOps ve sürekli teslimden etkilenen kişiler, DevOps mühendisleri, Ürün sahipleri, Entegrasyon uzmanları, Operasyon yöneticileri, Olay ve değişim yöneticileri, Sistem yöneticileri, Ağ yöneticileri, İş yöneticileri, Otomasyon mimarları, Kurumsal mimarlar


Kayıt Ol

Agile ve Scrum İle Roller Nasıl Değişiyor?

Günümüz rekabet ortamında müşteri/kullanıcıların değişen/gelişen beklentilerini hızı ve kaliteli bir şekilde üretime yansıtmak, değişime hazır olmak, adaptasyon, açık iletişim ve işbirliği gibi konuların öneminin artması ile Agile (Çevik) yaklaşımlar bugünün ve geleceğimizin en ilgi çekici kavramları oldu. Agile metodoljileri uygulayan kurumlarda bireyler, birbirilerine daha fazla güvenen ve başarıya, değer yaratmaya odaklanan, iş birliği içinde çalışan takımlar haline dönüşürler.


Seminerimiz içerisinde, Agile dönüşümle birlikte dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan metodoloji olan Scrum ile klasik organizasyonlardaki Departman Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Yazılımcı, Analist, Tasarımcı, Testçi gibi rollerin, görev tanımları ve yaptıkları işlerin niteliklerinin Agile (Çevik) organizasyonlarda nasıl değişeceğinden bahsedeceğiz.


Amacımız;
Agile alanında düzenleyeceğimiz "Agile ve Scrum ile Roller Nasıl Değişiyor?" konulu ücretsiz etkinliğimizde, Agile yaklaşımalar konusundaki farkındalığı arttırmak ve bu alandaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak bilgileri uzun yıllar ürün geliştirme döngüsünün her safhasında görev almış olan ve şuanda ALL4AGILE / Pem360 Kurucu Ortağı olarak Agile dünyaya hizmet eden Sn. Rıdvan Akçiçek'in sunumuyla katılımcılarımıza aktarmaktır.

Kimler Katılabilir;
Faaliyet gösterdikleri iş alanlarında kendini geliştirmek isteyen proje yöneticileri, iş analistleri, çözüm mimarları, geliştiriciler, geliştirme ekibi liderleri, test uzmanları, ürün yöneticileri vb. kişi ve takımlar.

Konuşmacı: Rıdvan Akçiçek
Seminer Yeri: ODTÜ Teknopark- Ankara

Kayıt Ol

Projelerinizin Tüm Aşamalarına Hakim Olun

Türkiye’de ilk defa PMI(Project Management Instute) ve IIBA(International Instute Of Business Analysis) Akreditasyonlarının her ikisine de sahip olan Proje Eğitim Merkezi, katılımcılarına şimdiye kadar görülmemiş bir fırsat sunuyor.

Şubat ayında PEM’den PMP Sertifikası eğitimine katılan herkes, Uluslararası İş Analistliği e-öğrenme eğitimine katılma fırsatı kazanıyor. Aynı zamanda Uluslararası İş Analistliği eğitimine katılan katılımcılar da PMP Sertifikası e-öğrenme eğitimini de almaya hak kazanıyorlar.

CCBA/CBAP Uluslararası İş Analistliği Eğitimiyle, dünya standartlarında iş analizi metodolojilerini kullanarak maliyetlerinizi düşürür, kaynaklarınızı verimli yönetir ve gecikmeleri önleyebilirsiniz. Paydaşlarınıza işinizi etkin ve verimli bir şekilde yönettiğinizi kanıtlarsınız ve personelinize kendisini geliştirme ve kanıtlama fırsatı sunar, motivasyonlarını artırabilirsiniz.

PMP Sertifikası Eğitimleriyle de projelerinizi dünya standartlarında yöneterek başarılı projeler ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz. Birbiriyle entegre olan iki disiplin olan İş Analistliği ve Proje Yöneticiliği eğitimlerinin her ikisine de katılarak projelerinizin başarısını maksimuma çıkarın.

Günümüzde işlerimizin başarısı projelerimizin başarısıyla ölçülür hale gelmiş durumda. PEM, alanlarında en güncel kılavuzlar olan BABOK V3 ve PMBOK V5 üzerinden eğitim veren Türkiye’deki ilk ve tek kurum olarak ik iki disipline de hakim olmanızı sağlıyor.