En İyi Çevik Yazılım Ürünlerinden Biri Olan Jira Software'e Hızlı Bakış

En İyi Çevik Yazılım Ürünlerinden Biri Olan Jira Software'e Hızlı Bakış

Genel Bakış

JIRA görev ve bug izleme, yazılım proje yönetimi gibi süreçleri bir arada yönetebilen bir platformdur. JIRA farklı ölçekteki işletmeler için de uygun olmakla birlikte takımlar, paydaşlar ve proje yöneticilerinin iş birliğini arttıran ve işletmeye değer katan bir uygulamadır.JIRA Software Nedir?

JIRA bir takımın kaynaklarını ve bilgi varlıklarını aynı platformda bir araya getirmesini sağlar. Bu durum bir takımın üyelerinin günlük işlerine harcadıkları eforu minimize ederek verimi arttırır. Kompleks aktiviteler için farklı departmanların bir araya gelmesi herkesin JIRA’yı kullandığı durumlarda çok daha kolay hale gelir.

JIRA’daki Agile proje yönetimi modülleri sorumlu ve yöneticilere proje sürecindeki engelleri ortadan kaldırmak ve takımın üretkenliğini arttırmak ve gelişim noktalarına odaklanmak için birinci sınıf bir ortam sağlar.JIRA Agile

JIRA Agile geliştirme takımlarının işbirliği içinde çalışmalarına yardım etmeyi amaçlamaktadır. Agile planlama süreçleri ile takımlar çalışan yazılım parçaları üreterek gereksinimlerin değişimine uyum sağlamada esneklik kazanırlar. JIRA Kanban ve Scrum gibi farklı agile pratikleri desteklemektedir. Şeffaflık (Visibility) takımların iş akışlarındaki uyumunu sağlayan en önemli unsurlardan biridir ve JIRA Agile bu süreci tam olarak karşılamaktadır.

JIRA Agile detaylı planlama ve plana uygun tahminleme yapılabilmesine olanak vermektedir. Tüm buglar, görevler ve aktiviteler sürükle-bırak ile kolayca önceliklendirilebilir veya sipritnleri değiştirilebilir. Sprintlerin sonunda tamamlanan ve devam eden işlerle alakalı JIRA kapsamlı, grafiksel raporlar almaya olanak sağlar.

All4 Agile

Beyond Being Fast

Bu konuda yapılmış yorum bulunmamaktadır.
İlk yorumu siz yapmak için aşağıdaki formu doldurun.

Yorum Yaz