Gizli Patron: En üst düzey iş analizi uygulaması

Gizli Patron: En üst düzey iş analizi uygulaması

Her bölümün ayrı bir CEO ya da herhangi bir şirketten bazı üst düzey yöneticiler yer aldığı TV programı Amerika’da bir hayli ilgi gördü. Bu program sayesinde izleyiciler, katılımcıların profesyonel kimliklerinden öte, karakterlerini tanıma fırsatı buluyor.

Programa katılan yetkililer, potansiyel müşterilerinin firmalarından ne gibi beklentilerinin olduğunu öğreniyor ve onlarla yakın ilişkiler kurma şansı yakalıyor. Bu televizyon programının her bölümünde neler olduğunu iş dünyası açısından değerlendirirsek, yansıyan tecrübelerin kaynağında iş analizinin ne kadar faydalı olduğunu görebilirsiniz.

Otorite ve yetki olmadan etki altına almak

Programa katılan üst düzey yöneticiler, takım elbise ve kravatlarını bir kenara bırakarak günlük elbiseleri ile jürinin karşısına çıkıyor. Yeni ekip üyesi gibi, benzer pozisyondaki veya yeni işe başlayan kişilerin karşısında, girişimi için kaynak veya güzel bir pozisyonda işe girmek için jüriyi etkilemeye çalışıyor. Bu esnada, o işte çalışan kişilerle diyalog halinde olup zorlu yanlarını öğrenebiliyorlar. Bu konuşmaların sonunda süreçlerin iyileştirilmesi içinde bazı önerilerde bulunabiliyorlar.

İş ihtiyaçlarını keşfetmek

Bu yarışma deneyimini tadan patronların amacı, şirketlerinin ilk seviyelerinde ne gibi ihtiyaçları olacağını keşfetmektir. Diğer bir değişle müşteri deneyiminin nasıl sağlandığını veya müşteri deneyimi yönetiminin nasıl daha iyi yapılacağını ve çalışanlarınızın bu işi nasıl yapacağına yönelik kritik noktaları keşfetmektir. Patronlar günümüzde geçersiz ve modası geçmiş bilgisayar programlarını, dinlenme odalarını uygulamak istemiyor. Bu tarz uygulamalar hem şirketin repütasyon kaybına hem de zaman ve maliyet kaybına neden olmaktadır.

Problemi çözmek için tavsiyede bulunmak

Patronun yapması gereken en birincil şey, yönetici ekibiyle tanışmak ve onları bilgilendirmektir. Aynı zamanda onları bilgilendirerek tecrübelerine katkıda bulunması da yapılması gerekenler arasındadır.

The Basolutions

Thebasolutions IIBA Global E.E.P

Bu konuda yapılmış yorum bulunmamaktadır.
İlk yorumu siz yapmak için aşağıdaki formu doldurun.

Yorum Yaz