Çevik Yaklaşımın Benimsenmesi ve Dönüşüm

Çevik Yaklaşımın Benimsenmesi ve Dönüşüm

Pilot proje başarıyla tamamlandıktan ve yaklaşımın getirileri yönetim seviyesinde onaylandıktan sonraki adım, bu yaklaşımı başka kurum projelerinde de uygulamaktır.

Bu aşamada kurum kültürü ve süreçleri içinde aktif olarak test edilmiş ve iterasyonlar geçirerek olgunlaşmış bu en iyi pratik, diğer kurum projelerine de uygulanacaktır.

Agile (Çevik) pilot projesindeki tüm süreç ve Agile (Çevik) benimseme fazı Agile (Çevik) süreç üzerinde yapılacak retrospektifler ve sürekli iyileştirmeler ile daha etkin hale getirilir. Projede yaşanan engel ve sorunlar doğrudan takım tarafından deneyimlenip çözümlendiğinden kurumunuzun Agile (Çevik) süreci her zaman kendini etkin ve hızlı bir şekilde düzeltecek ve iyileştirecektir.

PEM360 ekibi, Pilot Proje sonuçlarını süreç esnasında toplanan tüm veriler ile beraber değerlendirir ve kurumun tamamına yaygınlaştırma sırasında yapılacak olan diğer Pilot projelerde en kolay ve uygun şekilde kullanılabilecek çeşitli Agile (Çevik) pratiklerini süzer.

Gelecekte uygulanacak olan Pilot projelerin takım üyelerine ve Agile (Çevik) süreçlerini tanıyabilmeleri adına tüm kurum çalışanlarına yönelik Agile (Çevik) eğitimler düzenlenir.

Agile (Çevik) kültüre sahip olabilmek, Agile (Çevik)’i sadece bir pratikler kümesi olarak görmemek, daha çok Agile (Çevik) zihniyetinin tüm takımlarca benimsenmesini sağlamak, çalışan yazılımı erken ve hızlı teslim etmek, iş birimlerinin ve geliştiricilerin beraber çalışmalarını sağlamak ve proje kararları verilirken iş değerlerini göz önünde bulundurmak gibi ana Agile (Çevik) prensiplerini anlamaktır.

Uzun yıllar Agile (Çevik) proje deneyimi sahibi olan Agile (Çevik) koçlarımız, bu pratikler ile ilgili bilgilerle kurumunuza yeni entegre edilen metodolojilerin başarıya ulaşmasını sağlamayı hedeflemektedir. Agile (Çevik) dönüşümü tamamlandıktan sonra yapılacak projelerde de başarının devamlılığını sağlayacak potansiyel Agile (Çevik) koçları eğitilerek tüm proje döngüleri, seremoniler ve etkinlikler çalışanlarınıza aktaracaklardır.

Eğer kurumunuzu Agile (Çevik) metodolojileri kullanacak ve kurum süreçlerini yeniden şekillendirecek şekilde organize etmeye karar verirseniz, kurumunuzun Agile (Çevik) dönüşümünün tamamlanması adına bu sürece dahil olabiliriz. Burada kurumunuzun tüm süreçlerinin dönüşümü konusunda Uyum, İnsan Kaynakları ve Risk departmanları gibi ilgili departmanlar ile beraber çalışarak bir strateji ve yol haritası oluşturabiliriz. Ayrıca bu süreçte dönüşüm adımları ile ilgili olarak size yönetim seviyesi ve teknik seviyede koçluk hizmeti vermeye devam edebiliriz.

Bilgi Al