PMI® Proje Yönetimi ve PMP® Sertifikası ...

PMI® Proje Yönetimi ve PMP® Sertifikası ...

PMI® Proje Yönetimi ve PMP® Sertifikası Hazırlık Genel Katılıma Açık Eğitimi
PMI® Registered Education Global Premium Provider No: 3812

28 Saat Sınıf Eğitimi + 19 Saat E-Eğitim = 47 Saat
PMP® Sertifikalı Profesyonel Proje Yöneticisi ve saha deneyimli eğitmenler tarafından verilen 28 saatlik (4 gün) sınıf eğitimi ile başlayan bu eğitimde "Beş süreç gurubu ve 11 bilgi alanına" yayılan "47 süreçlik PMI® ProjeYönetimi Metodolojisi" uygulamalarla öğretilr ve farklı sektörler için gerçek hayat tecrübelerine dayanan örnek durum analizleri yapılır.

Tüm katılımcılarımıza PMBOK® Versiyon 6 uyumlu, PEM360'ın orijinal Türkçe ve İngilizce eğitim materyalleri, Türkçe PMP® sınavına hazırlık kılavuzu, verilmektedir.
Ayrıca eğitim materyallerimizin içerisinde Türkçe ve İngilizce olarak proje yönetimi süreçlerinde yaygın olarak kullanılan 33 form şablonu (dolu örnekleri soft copy olarak paylaşılır) katılımcılarımıza sunulmaktadır.

Sınıf eğitiminin ardından başlayan "Konu anlatımlı e-öğrenme modülü"nde, 19 saatlik online eğitim ile devam eden eğitimimiz, sınıf eğitiminde anlatılan 11 modülün altı ay süresince tekrar edilmesine imkan sağlamaktadır. Her modül öncesinde ve sonrasında uygulanan testler ile toplam 220 soru çözer ve eğitimde öğrendiklerinizi pekiştirirsiniz.
Ayrıca İngilizce kitaptaki 220 İngilizce sorunun açıklamalı çözüm videolarını izler, ardından gerçek sınav deneyimi sunan 200 soruluk online PMP® deneme sınavına katılır, online anket ve online sertifika sınavı ile eğitiminizi tamamlarsınız. Eğitimin sonunda uluslararası akredite olan PEM360®’ın REP® onaylı sertifikasına sahip olarak, PMP® için ilk adımı atmış olursunuz.

PMP® sınavına hazırlanan tüm katılımcılarımıza sınava hazırlık ve başvuru aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmeti de verilmektedir.

4 gün 28 saat süren sınıf eğitiminin ardından katılımcılarımız;
• 180 Gün boyunca mobil ya da desktop olarak katılabilecekleri e-öğrenme ile tüm sertifikaların hazırlık eğitimlerine ve deneme sınavlarına
• Ayrıca sınıf eğitiminin tekrar eğitimine katılırlar.
Bu sayede 180 gün boyunca zaman ve mekandan bağımsız olarak sınıf eğitimini tekrar edebilir ve global geçerli PMP® sertifika sınavına hazırlanabilirsiniz.
Bu modelin en önemli faydası, sınıf eğitiminde öğrenilenlerin gerçek hayatla eş zamanlı olarak tekrar edilebilmesi ve bilginin kullanılabilir hale gelmesidir.
Bilgi Al

Bir Şirketi En İyi Müşterileri Anlatır
PEM360 ile PMP® Olanlar

Sertifikasyon

Bu eğitimin sonunda katılımcılarımız :

PMP® Certification Preparation PEM360® sertifikasını; eğitim sonunda yapılan sertifika sınavında %70 ve üzeri başarılı olmaları halinde “Sertifika”, %70’in altında kalmaları takdirde “Katılım Belgesi” olarak alacaklardır.

Amaç ve Program

PMI® Proje Yönetimi Entegrasyon Yönetimi, Proje Kapsam Yönetimi, Proje Zaman Yönetimi, Proje Maliyet Yönetimi, Proje Kalite Yönetimi, Proje İnsan Kaynakları Yönetimi, Proje İletişim Yönetimi, Proje Paydaş Yönetimi, Proje Tedarik Yönetimi, Proje Risk Yönetimi bilgi alanlarına dağılmış olan 47 adet proje yönetim sürecinin tamamı için girdiler, araç ve teknikler ve çıktılar konularında bilgi ve becerileri kazandırarak, PMP® sınavına başvuru koşulları, izlenecek başvuru süreci ve sertifikasyon sonrası yapılması gerekenleri öğreterek, PMP® sınav başarınızı garantileyen ve gerçek bir prohe profesyoneli olmanızı sağlayan benzersiz eğitimin programı şu şekildedir.

Sınıf eğitimi Programı (28 Saat)
1. GÜN

- Proje Yönetimi Çerçevesi

Proje, Program, Portfolyo ve Operasyon Kavramları, Proje Başarısını Etkileyen Faktörler, Süreçler ve Standartlar, Proje Yönetimi Proses Grupları, Proje Yönetimi Bilgi Alanları, Proje Yönetimi Prosesleri

- Entegrasyon Yönetimi

Proje Başlangıç Belgesinin Hazırlanması, Proje Yönetim Planı, Proje Gerçekleştirilmesi ve Yönetilmesi, Proje Gerçekleştirmesinin Kontrolü, Proje Değişiklik Kontrol Sistemi, Projenin Kapatılması

- Kapsam Yönetimi

İhtiyaçların Belirlenmesi, Kapsam Tanımlanması, WBS Tanımlanması, Kapsam Kontrolü, Kapsamın Doğrulanması

 
2. GÜN

- Zaman Yönetimi

Aktivitelerin Tanımlanması, Aktivitelerin Sıralanması, Aktivite Kaynaklarının Belirlenmesi, Aktivite Sürelerinin Belirlenmesi, Proje Programlarının Oluşturulması, Proje Programının Kontrolü

- Maliyet Yönetimi

Maliyetlerin Tahmin Edilmesi, Bütçenin Oluşturulması, Bütçenin Kontrolü

- Kalite Yönetimi

Kalitenin Planlanması, Kalite Güvencesinin Sağlanması, Kalite Kontrolün Yapılması

3. GÜN

- İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan Kaynakları Planının Yapılması, Proje Takımının Alınması, Proje Takımının Geliştirilmesi ve Yönetilmesi

- İletişim Yönetimi

İletişim Planının Oluşturulması, Enformasyonun Dağıtılması, İletişimin Kontrolü

- Paydaş Yönetimi

Paydaşların Belirlenmesi, Paydaş Yönetiminin Planlanması, Paydaş Beklentilerinin Yönetilmesi, Paydaş Beklentilerinin ve Katılımının İzlenmesi ve Yönlendirilmesi

4. GÜN

- Tedarik Yönetimi

Tedariklerin Planlanması, Tedariklerin Yönetilmesi, Tedariklerin Kabul Edilmesi, Tedariklerin Sona Erdirilmesi

- Risk Yönetimi

Risklerin Belirlenmesi, Risklerin Yönetim Planının Hazırlanması, Risklerin Nitel Olarak İncelenmesi, Risklerin Nicel Olarak İncelenmesi, Risk Önlemlerinin Geliştirilmesi, Risklerin Takip Edilmesi ve Kontrolü

E-eğitim Programı (19 Saat)

Sınıf Eğitimi Tekrar :

Sınıf Eğitimi Değerlendirme Anketleri

 1. Başvuru Kılavuzu vidyo
 2. Proje Çerçevesi Ön Test - vidyo - Son Test
 3. Entegrasyon Ön Test - vidyo - son test
 4. Kapsam Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 5. Zaman Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 6. Maliyet Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 7. Kalite Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 8. İnsan Kaynakları Ön Test - vidyo - son test
 9. İletişim Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 10. Risk Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 11. Tedarik Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 12. Paydaş Yönetimi Ön Test - vidyo - son test
 13. İngilizce 220 adet PMP® Sorusunun Türkçe anlatımlı çözüm vidyoları
 14. E-Eğitim Anketi
 15. Eğitim Sertifika Sınavı
 16. 200 Soru PMP Deneme Sınavı

 

Tekrar döngüsü :

E-eğitimler tamamlandıktan ve sertifikalırınızı aldıktan sonra, 180 gün boyunca tüm eğitimleri tekrar izleyebileceksiniz.  

Tekrar eğitimlerinde ön ve son testler, anketler, sertifika ve deneme sınavları olmayacaktır. Sadece videoları izleyebilecek ve videoları izlerken soru soru sorabileceksiniz.
En Yakın eğitim takvimi ;


21-22 / 28-29 EYLÜL 2019 İSTANBUL & ANKARABilgi / Teklif Al